Nyhedstilmelding (e-mail)


Tilmeld Afmeld

Løbsdeltagere

Denne side venter på at blive opdateret - fotos følger.

Deltagende kørere 2010:
 
Agerschou, Kaj, Bakkevej 2A, 8732 Hovedgård
Andersen, Anton, Markdiget 2, 6960 Ringkøbing
Andersen, Svend Aage, Lundvej 22, 8800 Viborg
Anius, Kaj, Storegade 48, 8752 Østbirk
Asmussen, Ole, Kæmpesmøllevej 8, 8654 Bryrup
 
Boelsmand, Niels, Ankjær 365, 8300 Odder
Bredvig, John, Holsthøjen 8, 8660 Skanderborg
 
Christensen, Bjarne, Blomstervænget, 6950 Ringkj.
Christensen, Bo, Klostervej 31, 6950 Ringkjøbing
Christensen, Christian, Klitheden Syd 64, 9492 Blokhus
Christensen, Egon Enggård, Rørthvej 18, 8300 Odder
Christensen, Georg H., Gantrupvej 26, 8756 Østbirk
Christensen, Ingvar, Rosenhaven 2, 6950 Ringkjøbing
Christensen, Jan Orloff, Søndervigvej 42, 6950 Ringkj.
Christensen, Lilian, Blomstervænget 24, 6950 Ringkj.
Clausen, Axel Balslev, Skovsangervej 5, 8300 Odder
 
Dalager, Steen, Kildebakken 56, 6940 Lem

 

Svend Aage Andersen fra ”Team-Viborg” er klar til start på sin Royal Enfield fra 1957.
 
Dalsgaard, Hugo, Skovvænget 15, 8800 ViborgDegn, Flemming, Ryvej 115, 8464 Galten
 
Elkjær, Hardy, Syrenvej 24, 8800 Viborg
Enevoldsen, Jens Søren, Apollovej 91, 6960 Ringkj.
Enevoldsen, Jeppe, Holdvej 29, 6950 Ringkjøbing
Eriksen, Lars, Flensted Kirkevej 3, 8670 Låsby
Eskildsen, Jørgen, Gl. Århusvej 245, 8000 Viborg
 
Finnerup, Finn, Frølundvej 12, 7400 Herning
Finnerup, Jørgen, Rønne Alle 46, 7451 Sunds
Finnerup, Niels, Hennebjergvej 40, 6830 Nr. Nebel
Fjerbæk, Ole, Kejlstrupparken 7, 8660 Skanderborg
Fogh, Rasmus, Dybbølgade 15, 8000 Århus C.
Fogh, Søren, Nygårdsparken 46, 8464 Galten
Friis, Erik, Fjeldstedsvej 11, 8680 Ry       
 
Gregers, Erik, Krusemyntevej 13, 8600 Silkeborg
 
Hansen, Jørgen, Jeppe Åkjærsvej 51A, 8230 Åbyhøj
Heide, Henrik, Ryvejen 17, 8362 Hørning
Henriksen, Lykke, Thyrasvej 21, 8660 Skanderborg
Henriksen, Peter, Søndervangs Alle 35, 8260 Viby
Hjulmand, Poul, Kildebakken 60, 6940 Ringkøbing
Høj, Margrethe L., Storegade 82, 8752 Østbirk
Høj, Poul Henning, Storegade 82, 8752 Østbirk
 


Et sidste korttjek inden Henning Damgaard Jensen, Skanderborg kører ud på ruten.
 
Jensen, Bent, Horns Højparken 49,  7500 HolstebroJensen, Hans, Skårup Kirkevej 4, 8660 Skanderborg
Jensen, Henning D., Villavej 22, 8660 Skanderborg
Jensen, Jens Erik, Nørremarksvej 31 8830 Tjele
            Jensen, Jonna, Skårup Kirkevej 2, 8660 Skanderborg
          
 
                                    12
 
Deltagende kørere 2010:
Jensen, Lone B. Odinsgade 2, 2200 København
Jensen, Niels B., Fjordskrænten 6, 9310 Vodskov
Jensen, Palle, Stationsvej 6, 8362 Hørning
Jensen, Peter B., Langbrokrovej17, 9310 Vodskov
Jensen, Svend Arne, Stændervej 34, 8700 Horsens
Jørgensen, Hans, Vedsletvej 7, 8732 Hovedgård
Jørgensen, Henning, Blichersvej 22, 8752 Østbirk
 
Knudsen, Anders, Assensvej 106, 5500 Middelfart
Knudsen, Stig, Assensvej 106, 5500 Middelfart
Koch, Günther, Høgsholtvej 44, 7100 Vejle
Kristensen, Finn, Stenmårvej 1, 8680 Ry
Kristensen, Henning, Gammeleng 4, 6960 Hvide S.
Kristensen, Søren, Ingerslevvej 24, 8361 Hasselager
Kristiansen, Allan, Helmesvej 1 8700 Horsens


Sindre Lindal fra Brabrand kører til start på sin BSA Gold Star fra 1939.
 
Knud Kærslund, Gl. Næssevej 28, 8700 Horsens 
Larsen, Leif, Nygaardsparken 7, Stjær 8464 Galten
Lindal, Sindre, J.P. Larsensvej 13, 8220 Brabrand
Lund, Arne, Brunbankevej 42, 8831 Løgstrup
Lund, Ove, Kløvermarken 188, 6100 Haderslev
Lynggaard, Preben, Gothersgade 8B, 8800 Viborg
 
Madsen, Knud, Skovgårdsvænget 456, 8310 Tranbjerg
Møller, Jørgen, Hirsevangen 16, 8200 Århus N
Møller, Orla, Sørens Toft 6, 8362 Hørning
Møller, Poul Erik, Vestertorp 32, 7400 Herning


En af ”de gamle kæmper” Ove Lund fra Haderslev er startklar på sin Triumph Trident.
Møller, Svend Ole, Ringvejen 10, 7130 Juelsminde 
Nielsen, Arnfred, Ørstedsvej 7, 6760 Ribe
Nielsen, Frank, Åbovej 53, 8462 Harlev
Nielsen, Jens, Borup Hedevej 7, 8832 Skals
Nielsen, Johannes, Gl. Horsensvej 357, 8660 Skanderborg
Nielsen, John, Ådalen 6, Voervadsbro 8660 Skanderborg
Nielsen, Ragnhild F., Rosengade 10, 8740 Brædstrup
Nielsen, Sven Eric, Bækkestien 3, 8362 Hørning
Nielsen, Vagn, Nyvej 9, 8340 Malling
Nielsen, Vagner B. Rosengade 10, 8740 Brædstrup
Nysted, Per, Austbøvegen 5A, 4340 Bryne, Norge
Nørregaard, Bent, Elmealle 6, 6622 Bække
 
Olsen, Jørgen, Nørresøvej 14B, 8800 Viborg
 
Pedersen, Gerdt, Kildebakken 58, 6940 Lem
Petersen, Bent Just, Marienlystvej 37, 8600 Silkeborg
Petersen, Erik Just, Blommehaven 8, 7120 Vejle Ø
Petersen, Mads Just, Kollegievej 4, 9000 Ålborg


Bent Petersen, Silkeborg med Frue – tidligere kåret som løbets smukkeste  ekvipage er ved at være startklar.
Poulsen, Henrik, Hovvejen 10, 8471 SabroPoulsen, Jesper, A. Rasmussensvej 31, 4070 Kirke H.
Poulsen, Thorkild, Vroldvej 196, 8660 Skanderborg
Pradsgård, Ejgil, Bramsvej 37, 6990 Ulfborg
 
13
 
       
Deltagende kørere 2010:
 

Rasmussen, Svend Ove, Bakkefaldet 12, 8210 Åbyhøj
Rasmussen, Walther, Voldgade 61, 8700 Horsens
Riis, Egon, Funder Kirkevej, 8600 Silkeborg
Rohrberg, Allan, Låsbyvej 27, 8660 Skanderborg
 
Skadborg, Niels Peder, Mågevej 1, 6950, Ringkj.
Skadborg, Rolf, Mågevej 1, 6950 Ringkjøbing
Stubkier, Bo, Holtshøjen 10, 8660 Skanderborg
Stubkier, Søren, Herningvej 3, 9220 Ålborg
Søgaard, Knud, Ludvig Holbergsvej 13, 8660 Skb.
Sørensen, Helge, Skydebanevej 16, 8660 Skb.
 
Tjørnelund, Bjarne, Granhøjen 9, 8752 Østbirk

Tønnesen, Lars, Møllebæk 35, 8700 Horsens
 
Weddekopp. Poul, Otto Rudsvej 29, 8700 Horsens
Westenholz, Thomas, Ravnsbjergvej 72, 8800 Viborg
 
Østergaard, Søren, Hybenvej 1, 7400 Herning
Østrup, Eva, Holdvej 29, 6950 Ringkøbing
 


Egon Riis fra Silkeborg er startklar på sin sjældne Ardie fra 1956
   I alt 105 tilmeldte          fordelt på
       29 fabrikater!
Søren Stubkier afventer starterens ord på sin meget smukke Triumph Tiger 100.

 

Eva Østrup fra Ringkøbing er med for 4. gang på sin velholdte Nimbus fra 1950
 
 
 

 
 
 
                                                               
 
14